مطالب مرتبط

درباره استاد، گذری بر زندگی حضرت آیت الله حاج سید خلیل حسینی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گذری بر زندگی حضرت  آیت الله سید خلیل حسینی 

حضرت آیت الله سید خلیل حسینی در سال 1333 هجری شمسی در خانواده ای مذهبی و عاشق اهل بیت علیهم السلام به دنیا آمد.
بعد از پایان تحصیلات در دوره ابتدایی با توجه به علاقه و اشتیاق پدر و راهنمایی ایشان، در سال 1347 هجری شمسی در مدرسه علمیه مرحوم آیت الله مجتهدی ( ره) مشغول به تحصیل شدند و دروس مقدماتی حوزه را تحت اشراف آن استاد فرزانه فراگرفتند. در سال 1349ه.ش به دست عالم و مجتهد وارسته مرحوم آیت الله حاج سید احمد خونساری ( ره) مفتخر به تلبس به لباس مقدس سربازی امام زمان (عج) شدند.
در سال 1350 به حوزه علمیه قم مهاجرت نموده ودر محضرآیات عظام علوی گرگانی و مرحوم آیت الله موسوی تبریزی ( علي الله مقامه) شرح لمعه را فراگرفتند و در محضر مرحوم آیت الله اعتمادی (ره) به فراگیری رسائل پرداختند.
در ادامه راه ضمن ادامه تحصیل و کسب فیض از محضر درس آیت الله سید علی محقق داماد در مکاسب وحضرت آیت الله دوزدوزانی درقوانین، همگام با جریان نهضت انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) وارد عرصه تبلیغ دین و انقلاب و مبارزه با نظام ستم شاهی شدند.
ایشان در طی مدارج علمی، کفایه الاصول مرحوم آخوند را در نزد حضرت آیت الله فاضل لنکرانی ( ره) و حضرت آیت الله استادی ( ادام الله ظله ) فرا گرفتند.
سپس در محضر آیت الله انصاری شیرازی شرح منظومه و بخشی از اسفار را نزد استاد آیت الله جوادی آملی فراگرفتند.
دروس خارج اصول و فقه را در محضر بزرگانی چون مرحوم آیت الله میرزا جوادآقا تبریزی ( ره) با شرکت در یک دوره درس خارج اصول و بخش هایی از دروس کتاب فقه ایشان گذرانده و به مدت سه سال نیز در درس خارج فقه مرحوم آیت الله بهجت ( ره) شرکت نموده و از آن دریای علم و اخلاق بهره بردند.
ایشان سال ها در کسوت استادی به تدریس و پرورش طلاب حوزه علمیه قم همت گماشتند و علاقه مندان به اهل بیت علیهم السلام از سخنرانی ها و مواعظ ایشان در مقاطع گوناگون بهره برده اند.
به مدد الهی توفیقی حاصل شد تا بخشی از معارف اهل بیت علیهم السلام که در طول سال های متمادی تدریس و تبلیغ ایشان ثبت و ضبط شده، و همچنین برخی از آثار مکتوب ایشان، جهت بهره مندی علاقه مندان به کسب معارف اهل بیت علیهم السلام و مشتاقان سیر و سلوک و اخلاق اسلامی، در وب سایت معرفت و شناخت عرضه گردد.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه (1)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
  1. عباس

با سلام. لطفا سخنرانی های بیشتری از حضرت استاد برای دانلود قرار دهید. ممنون
-----
سلام علیکم انشا الله

هنوز دیدگاهی بیان نشده است

ارسال دیدگاه

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

کليه حقوق متعلق به وب سایت معرفت و شناخت می باشد.